česky english
Oblíbené inzeráty

Předpověď počasí - dlouhodobá předpověď počasí

Počasí vás již nikdy nepřekvapí

Člověk je moc krátký na to, aby mohl ovládat počasí. Počasí ovládá matka příroda, člověk má pouze možnost na základě určitých znaků počasí předvídat a vytvářet předpovědi, které nám mohou říci o tom, jaké počasí bude za pár hodin, zítra, za týden anebo třeba za měsíc. V současné době jsou veškeré systémy již opravdu skvěle propracované, tudíž je možné předpovědím počasí důvěřovat.

Důvěřujte moderní předpovědi

Počasím se rozumí okamžitý stav ovzduší. Závisí na mnoha faktorech, které je potřeba detailně prozkoumat, a pouze na základě toho vytvořit přesnou prognózu. Důležitou roli hraje teplota vzduchu, déšť, sníh, větrnost, oblačnost, biozátěž a tak podobně. Kdybyste chtěli sami předpovídat počasí, tak by to bylo téměř nemožné, protože by vás to stálo spoustu námahy a hlavně také financí. Proč tedy raději nedůvěřovat nám a mít každý den k dispozici detailní předpověď, ze které vyčtete vše, co potřebujete?


 

Víme, jak na pravdivou předpověď

Předpověď vám poskytneme vždy na aktuální den, a poté ještě na dalších pět dní dopředu. Pomocí mapky můžete sledovat dění nejenom na území České republiky, ale dění v rámci celého světa. Co všechno vám může naše předpověď počasí sdělit?

Pro lepší představu můžete využít i interaktivní mapku, na které se vám zobrazí různé animace s předpovědí počasí. Nejprve musíte zvolit přesnou hodinu, pro kterou vás předpověď zajímá. Následně musíte vybrat jeden ze čtyř meteorologických jevů, které chcete pomoci mapky zobrazit. Můžete si vybrat buď vítr, teplotu, tlak anebo třeba oblačnost a déšť.

 

Nenechejte se tedy počasím nepříjemně překvapit, mějte vše díky našim přesným informacím pevně pod kontrolou.

 

Předpovědi počasí nad ČR + Evropa

Český hydrometeorologický ústav  http://www.chmi.cz/

Meteorologické výstrahy: Evropa / Meteoalarm http://www.meteoalarm.eu/

Světová meteorologická organizace http://www.wmo.int/

Extrémní počasí - Informační centrum  http://severe.worldweather.org/

Mezinárodní strategie pro omezování katastrof http://www.unisdr.org/europe/europe-index.htm

Předpověď počasí Wikipedia

Předpověď počasí pro Českou republiku od ČHMÚ

Podrobné předpovědní mapy a meteogramy pro střední a severní Evropu

Podrobné předpovědní mapy, piktogramy a meteogramy pro celý svět

Norský model předpovědi počasí